Son dakika: 8 yıl sonra ilk görüşme… Erdoğan- Özgür Özel görüşmesi başladı

Gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in AK Parti Genel Merkezi’ndeki görüşmesine çevrildi. Merakla beklenen görüşme AK Parti Genel Merkezi’nde başladı. Görüşme 8 yıl sonra bir ilk niteliği taşırken toplantıda ana gündem maddesinin yeni anayasa çalışmaları olması bekleniyor.

CHP liderinin gündemindeki konu başlıkları arasında hayat pahalılığı, emekli aylıkları, atanamayan öğretmenler, kamuda işe girişlerdeki mülakatlar, Gezi tutukluları ve 1 Mayıs’taki Taksim yasağı yer alıyor.

Görüşmenin baş başa yapılacağına vurgusu yapılırken zirveye CHP adına İstanbul Milletvekili Namık Tan da girdi. AK Parti’de de Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş görüşmeye katılacak. İki ismin görüşmeye dahil olmasa da konuşulanları yazılı olarak kayda geçirmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan- Özel görüşme trafiği

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Özel’i bir araya getiren süreç, CHP Genel Başkanı’nın Erdoğan’a açtığı bayram tebriği telefonu ile başladı. Erdoğan ve Özel, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 104’üncü açılış yıl dönümü nedeniyle düzenlenen 23 Nisan resepsiyonunda kısa bir görüşme gerçekleştirmişti. O görüşmede bir araya gelme kararı alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x